Dopravní noviny - články

Zde najdete aktuality přímo z webu Dnoviny.cz

 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  7.3. – Končící zimní sezona byla pro středočeské silničáře náročnější než zima 2019/2020. Kvůli špatnému počasí vyjížděli častěji, vzrostly tak náklady i množství spotřebovaného posypového materiálu. Krajské silničáře například stála zimní údržba silnic v lednu a únoru více než celá loňská zima. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  7.3. – Letecké společnosti, na které tvrdě doléhají nepříznivé dopady pandemie, se po koronavirové krizi změní. Očekávají to analytici, podle nichž aerolinky počítají s vyšší poptávkou po cestách na dovolenou k moři a naopak s poklesem zájmu o cestování byznys třídou na konference a obchodní schůzky. Více se přizpůsobit jiným prioritám cestujících by mohl být způsob, jak se rychleji zotavit z masivních ztrát způsobených pandemií. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  7.3. – Evropská unie a Spojené státy se dohodly, že na čtyři měsíce pozastaví cla, která na sebe vzájemně uvalily v rámci sporu kolem subvencování výroby letadel. Oznámila to včera předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po telefonickém rozhovoru s americkým prezidentem Joem Bidenem. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  6.3. – Dopravní podnik Ostrava (DPO) testuje ve zkušebním provozu ve dvou tramvajích antikolizní systém, který má pomoci přecházet nehodám, případně omezit jejich následky. V Česku takový systém zatím podle ostravského podniku nikdo nemá. První dva prototypy stály včetně konstrukčních a vývojových prací téměř pět milionů korun. Sdělila to mluvčí DPO Tereza Šnoblová. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  6.3. – V Pardubickém kraji od neděle začne jezdit méně regionálních vlaků. Omezení se týká školních vlaků, spojů mimo dopravní špičku a turistických vlaků, které jezdí o víkendu, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě. Kraj už dříve uvedl, že omezí od konce týdne také spoje regionálních linkových autobusů. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  6.3. – Počet letadel Boeing 737 MAX zpět v provozu už přesáhl stovku. Informovala o tom agentura Bloomberg. Provoz těchto strojů byl před dvěma lety v celém světě zastaven po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii, při kterých zemřelo celkem 346 lidí. Novou certifikaci letadlu dosud udělili mimo jiné regulátoři ve Spojených státech, Evropské unii, Británii, Brazílii, Kanadě, Austrálii či ve Spojených arabských emirátech. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  5.3. – Novější, lépe vybavené a modernější autobusy budou nyní vozit cestující v Královéhradeckém kraji. Od neděle 7. března bude přepravu v kraji zajišťovat také společnost BusLine KHK, s. r. o., která uspěla ve výběrovém řízení na následujících deset let. Cestující ocení zejména klimatizaci či wifi a ti starší pak zařazení nízkopodlažních autobusů. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  5.3. – Spolková republika Německo ve středu prodloužila kontroly pendlerů a řidičů kamionů o další dva týdny do 17. března. Všichni řidiči, kteří byli během posledních 10 dnů v zemi s mutací viru (Česká republika, Slovensko, Tyrolsko a další), se při nich musí při vjezdu do Německa prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 48 hodin, který provedlo schválené zdravotnické zařízení. Mimo to musí mít pro každý vstup registraci. Upozornil na to mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  5.3. – Propadnuté řidičské nebo profesní průkazy či technické prohlídky vozidel se prodlužují o 10 měsíců. Prodloužení se týká dokladů propadlých v období od 1. září 2020 do 30. června 2021. Platnost českých průkazů, technických prohlídek či licencí je prodloužena o 10 měsíců v celé Evropské unii ode dne jejich původní platnosti. Prodloužení platnosti dokladů je dalším krokem ke snížení mobility občanů v rámci protiepidemických opatření proti Covidu 19. Lidé mohou evropské nařízení využívat od 6. března 2021. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  5.3. – Spojené státy souhlasily, že prozatímně zruší cla na britské zboží, která zavedly jako odvetu za subvencování evropského výrobce letadel Airbus. Platnost cel, která se týkají například whisky, sýrů či strojírenských výrobků, bude pozastavena na čtyři měsíce. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  5.3. – Německé aerolinky Lufthansa vykázaly za loňský rok kvůli dopadům pandemie covidu-19 rekordní ztrátu 6,7 miliardy EUR (175,5 miliardy Kč). V roce 2019 měly zisk 1,2 miliardy EUR. Šéf podniku Carsten Spohr předpokládá, že letos bude mít letecká společnost provozní ztrátu nižší. Nabídka letů podle něj tento rok dosáhne 40 až 50 procent úrovně z roku 2019. Předchozí prognóza přitom počítala s 60 procenty. Společnost letos opět nevyplatí dividendu. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  4.3. – Globální letecká nákladní doprava se v lednu vrátila na úrovně z období před pandemií covidu-19, propad v osobní dopravě se však prohloubil. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  4.3. – Česká přepravní společnost VCHD Cargo se stala schváleným dopravcem v segmentu leteckých zásilek. Pro svoje zákazníky se statutem schváleného agenta přepravuje zásilky v bezpečném režimu nejen na česká, ale i další evropská letiště. V souvislosti s touto novou službou v oblasti pozemních přeprav vyškolila 30 zaměstnanců. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  4.3. – Soukromý dopravce RegioJet chce letos pořídit vagony a lokomotivy pro dálkové vlaky zhruba za dvě miliardy korun. Aktuálně uspěl ve výběrovém řízení na odkup 29 ojetých vozů německého železničního dopravce Deutsche Bahn, které mohou jet rychlostí až 200 kilometrů v hodině. Před nasazením do provozu na linkách v České republice a dalších zemích střední Evropy je čeká úprava interiéru. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  4.3. – Celníci minulý týden při kontrolní akci zaměřené na to, zda mají řidiči zaplacenou elektronickou dálniční známku, odhalili porušení pravidel u 871 řidičů. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí generálního ředitelství cel Ivana Kurková. Na místě podle ní uložili celníci pokuty za více než milion korun, dva případy předali do správního řízení. Kontrolní akce ve spolupráci s policií se uskutečnila minulý týden, skončila v pátek. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  4.3. – Na konci února vláda zpřísnila opatření na ochranu dýchacích cest. Povinnost totiž už nemají jen řidiči veřejné dopravy, ale také řidiči kamionů, kteří přijdou do kontaktu se zákazníkem, obsluhy čerpacích stanic, zaměstnanci pokladen a informačních kanceláří na autobusových nádražích, pracovníci servisu Mercedes-Benz. Koncern ICOM transport tak za měsíc spotřebuje 25 tisíc respirátorů, což ho vyjde odhadem na 200 tisíc Kč. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  3.3. – Tuzemští železniční, autobusoví i letečtí dopravci, letiště i další velké dopravní firmy jsou na povinné testování svých zaměstnanců vesměs připraveni. Někteří z nich už testování a budování kapacit k němu spustili dříve, další ho zahájí v následujících dnech. Například aerolinky budou negativní testy vyžadovat i od cestujících. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  3.3. – Mnohostranná dohoda RID 1/2021 podle oddílu 1.5.1 RID nahrazuje dohodu RID 6/2020, která skončila platnost nejdéle 28. února 2021. Mnohostrannou dohodu iniciovala Spolková republika Německo dne 25. ledna 2021 a dne 25. února 2021 k ní přistoupila Česká republika. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  3.3. – VGP NV, evropský poskytovatel logistických a semiindustriálních nemovitostí, se zavazuje, že zároveň se svou strategií udržitelnosti bude v dalších letech i nadále implementovat komplexní udržitelná opatření tak, aby do roku 2025 dosáhl uhlíkové neutrality. Za tímto účelem si firma stavila nové ambiciózní cíle. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  3.3. – Logistický startup DoDo dlouhodobě staví na technologiích a investicích do své IT logistické platformy. Přístup založený na sběru a analýze dat se společnosti vyplácí při plánování tras a vytížení vozů, nastavování skladových procesů a v neposlední řadě také při správě vozového parku. Právě na tuto oblast se startup v posledních měsících zaměřil a ve spolupráci se společností BizzTreat se mu díky datům podařilo o 20 % zvýšit efektivitu a vytěžitelnost vozidel. Za pouhé tři měsíce pak startup o 11 % snížit nehodovost. Pokračovat ve čtení... »

Napište nám

Zde zadejte svůj dotaz, nebo námět..

Adresa

Na Jízdárně 2895/18, 702 00 Moravská Ostrava (1.patro)

Telefon

---

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme.