Dopravní noviny - články

Zde najdete aktuality přímo z webu Dnoviny.cz

 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  27.9. - Na železniční lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa nově nasazují České dráhy čtyři motorové vozy řady 841.2 Stadler RegioShuttle RS1. Tyto vozy zakoupil národní dopravce na konci loňského roku od německého dopravce SWEG. Vlaky v budoucnu projdou modernizací. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  25.9. - Silnici mezi římským letištěm Fiumicino a metropolí v pátek zablokovaly stovky protestujících. Vyzývali italskou vládu, aby zabránila zániku pracovních míst při přeměně ztrátové Alitalie na nové aerolinky ITA. Informovala o tom agentura Reuters. Protestující se usadili uprostřed silnice, policisté se štíty přihlíželi. Alitalia a další letecké společnosti musely zrušit přes 130 letů. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  25.9. - V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps včera vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  26.9. - Dopravce RegioJet začal před deseti lety, 26. září 2011, s provozem vlaků na trase mezi Prahou a Ostravskem. Od té doby vzrostl jeho podíl nejen na osobní dopravě v Česku, ale etabloval se i na Slovensku a postupně v Rakousku a v Maďarsku. Aktuálně je jeho prioritou vstoupit na železniční trh do Polska a již informoval tamního železničního regulátora o záměru zahájit provoz mezinárodních i vnitrostátních vlaků. Plánuje i spoje do zemí Beneluxu a na Ukrajinu, řekl ČTK mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Přes léto již druhou sezonu jezdil také do Chorvatska. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  25.9. - Za téměř deset měsíců fungování elektronické dálniční známky se jich ke dnešnímu dni prodalo 5 039 232 kusů za 4 816 517 730 korun. Přitom v roce 2020 si papírovou dálniční známku koupilo celkem 5,3 mil. zákazníků. S výjimkou letošních letních měsíců, kdy se prodávaly především desetidenní e-známky, zůstává největší zájem o ty roční. Dosud si je zakoupilo zhruba 2,7 milionu motoristů, třicetidenní variantu 0,5 milionu zájemců a desetidenní 1,8 milionu. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  27.9. - SpolečnostiS­tellantis, TotalEnergies a Mercedes-Benz uzavřely dohody, na jejichž základě se Mercedes-Benz stal novým partnerem podniku Automotive Cells Company (ACC). Partneři se následně zavázali zvýšit kapacitu výroby ACC do roku 2030 na nejméně 120 GWh. Transakce je podmíněna finalizací konečných dohod a obvyklými podmínkami uzavření, včetně schválení regulačními orgány. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.9. - Skupina Škoda Transportation bude ve svém závodě v Šumperku zajišťovat periodické obnovy elektrických jednotek pro České dráhy. Jedná se o jednotky RegioPanter a InterPanter. Doba trvání zakázky je pět let a je ve výši bezmála jedné miliardy korun. Skupina Škoda Transportation je předním evropským výrobcem vozidel pro hromadnou dopravu a dlouhodobě také zajišťuje servis, opravy či modernizace nejen vozidel z vlastní výroby. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.9. - PPL se vydává do elektrizující a pozitivně nabité budoucnosti a pomáhá jí k tomu Mercedes-Benz. PPL právě převzalo od Mercedes-Benz první vozy eSprinter čistě na elektrický pohon. Jako jeden z nejsil­nějších hráčů na trhu voblasti balíkové přepravy má PPL velké plány v oblasti elektromobility. Slavnostního předání se tak zúčastnili zástupci PPL CEO Petr Horák, provozní ředitel David Voznička, partnerský dopravce PPL Martin Kulhánek a Batiste Pascalin, generální ředitel prodeje a marketingu Mercedes-Benz Vans Central Eastern Europe. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.9. - České dráhy nasadí v jízdním řádu 2022 na vlaky Západní expres a Krušnohor nejmodernější soupravy InterJet, na regionální spoje z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm vyjedou patrové soupravy push-pull, dvě desítky zbrusu nových bezbariérových RegioPanterů obslouží regionální linky v Plzeňském, Středočeském a Jihočeském kraji a klimatizované vozy EC / IC nahradí v rychlících „koženky“. Více vlaků nabídne bezbariérové cestování, Wi-Fi, možnost dobíjet cestovní elektroniku. Novinkou bude rozšířená možnost dobíjení elektrických vozíků handicapovaných osob nebo elektrokol. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.9. - Letecká společnost Smartwings bude nadále zajišťovat leteckou přepravu klientů cestovní kanceláře Čedok. Obě společnosti prodloužily smlouvu na další rok. Dopravce bude v rámci dohody létat od listopadu na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Madeiru a desítek dalších destinací. Dnes o tom informovala letecká společnost. V minulých dnech Smartwings získaly také několik zakázek v zahraničí. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  26.9. - Některé zásilky spěchají. Může to být třeba dodání nezbytného dílu pro zprovoznění porouchaného výrobního zařízení. Nebo doručení originálu dokumentu pro ověření u notáře. Či krátce před odletem doručení vystaveného víza, bez něhož by nebylo možné nutnou obchodní cestu podniknout. O to se postará společnost Cito Transport Technologies v Berlíně, kterou založila značka Volkswagen Užitkové vozy. „Postaráme se o cokoliv, co musí být u adresáta ještě téhož dne,“ představil generální ředitel Gregor Stock novou službu. „Naši zákazníci jednoduše zadají na portálu www.cito.ai velikost nákladu, adresy pro vyzvednutí zásilky a její doručení – a zbytek vyřídí naše služba.“ Dalším přínosem pro zákazníky je zobrazení ceny přepravy již při její objednávce včetně pravděpodobného času doručení. Během přepravy lze sledovat polohu vozidla a tuto informaci sdílet s příjemcem. Potvrzení o převzetí zásilky a jejím doručení je fotograficky zdokumentováno a doplněno digitálním podpisem, což platí i pro vystavenou fakturu. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.9. - Nová řada pneumatik Fuelmax Endurance pro řízené a hnané nápravy nákladních vozidel nabízí inovativní řešení pro dopravní a logistické společnosti, které provozují dopravu jak na dálnicích, tak i na běžných nebo vedlejších silnicích, tedy v nadregionálním provozu. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.9. - Nová logistická centrála sportovního řetězce, která vzniká v hrušovském Contera Parku Ostrava D1, se blíží k dosažení prvního velkého milníku. Developer Contera vystavěl hrubou stavbu největší části skladu, do konce října dokončí nahrubo i zbytek. Logistické centrum Sportisimo se pochlubí nejmodernějšími technologiemi, zároveň bude jedním z největších v republice. V následujících letech zde najde práci až 700 lidí. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.9. - Vzhledem k energetické transformaci v silniční nákladní dopravě stojí dopravci stále častěji před otázkou, jaká technologie pohonu je pro ně s ohledem na jejich požadavky optimální. Je to stále ještě klasické nákladní vozidlo s pohonem na naftu? Nebo již kompletně elektrifikované nákladní vozidlo? Rozhodnutí se musí dobře promyslet na základě důkladných kalkulací, které zahrnují celou dobu používání. Investice do nákladního vozidla se musí koneckonců vyplatit. O to důležitější je proto mít výrobce na své straně v roli partnera, jako je tomu v případě společnosti Mercedes-Benz Trucks. Ta své zákazníky aktivně doprovází celým procesem změny technologie pohonu a pro všechny způsoby využití nabízí velmi hospodárná vozidla. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.9. - V pátek 17. září se v Pardubicích za účasti členů katedry logistiky VŠE v Praze konala společná akce projektu TA ČR CK01000032. Hostitelem workshopu byla Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice, jejíž akademičtí a výzkumní akademici s katedrou logistiky na projektu spolupracují. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  26.9. - Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb se v ČR nyní specializuje na logistiku chlazených kusových zásilek, fulfillment a přepravy na poslední míli. Tyto služby zajišťuje ze svých logistických center v Dobrovízi a v Brně. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.9. - V Česku zatím fungují tři čerpací stanice zkapalněného zemního plynu (LNG). Podle odborníků ale zájem o pohon na LNG začíná růst. Některé firmy již rozšiřují své flotily, jiné zahajují testovací provoz. V nejbližší době by mělo v Česku díky dotacím vzniknout 18 nových LNG stanic. Zkapalněný metan je podle různých studií jediné alternativní palivo aktuálně použitelné pro těžkou nákladní dopravu. Do budoucna tkví jeho potenciál v přechodu na bioLNG. Obdobně jako u bioLPG, které se v Česku objevilo poprvé loni, lze takto ještě výrazněji omezit emise CO2, a to při využití stávající infrastruktury. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.9. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo výkup pozemků pro dlouho plánovanou poslední část dálničního obchvatu Olomouce mezi Slavonínem a Křelovem. První parcely už stát vlastní. Stavbu tříkilometrového úseku obchvatu, díky kterému se přestanou tvořit dlouhé kolony před křižovatkou poblíž hypermarketu Globus v západní části města, plánuje ŘSD zahájit na začátku roku 2024. Zprovozněn by měl být v roce 2026. Dokončení obchvatu Olomouce bude stát zhruba miliardu korun. ČTK to dnes sdělil Miroslav Mazal z olomoucké pobočky ŘSD. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  Výběr článků z DN 18 – 19 zveřejníme 7. října. (red) Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.9. - Prodejce letenek, společnost Kiwi.com, vyčlení 60 milionů korun z vlastních zdrojů, aby po mnoha měsících čekání vrátila svým zákazníkům peníze za lety zrušené kvůli pandemii covidu-19. Lidé však nedostanou peníze přímo, ale jako kredit na nákup libovolné letenky s platností na dva roky. Firma, jež sídlí v Brně, to uvedla v tiskové zprávě. Podle jejího ředitele Olivera Dlouhého se k tomuto kroku firma rozhodla proto, že se zlepšuje situace na trhu. Zároveň uvedl, že od některých aerolinií nebude možné již peníze získat zpět. Řada lidí dosud na peníze marně čeká a někteří si stěžují na údajně chaotickou komunikaci s firmou či neochotou jejich situaci řešit. Pokračovat ve čtení... »

Napište nám

Zde zadejte svůj dotaz, nebo námět..

Adresa

Na Jízdárně 2895/18, 702 00 Moravská Ostrava (1.patro)

Telefon

---

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme.