Dopravní noviny - články

Zde najdete aktuality přímo z webu Dnoviny.cz

 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.11. – Generální ředitel Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac na konci března odstoupí z funkce. Rada guvernérů IATA na jeho místo navrhne Williame Walshe, bývalého šéfa letecké společnosti International Airlines Group (IAG). Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.11. – Evropský soud svým rozhodnutím z 28. října otevřel pro statisíce uživatelů cestu k získání části mýtného zaplaceného v Německu od roku 2017 nazpět. Soud konstatoval porušení evropského práva, kdy byly do mýtných sazeb zakalkulovány i náklady na policii. Pokud se německým úřadům nepodaří odvrátit účinky rozhodnutí soudu, pak nákladní dopravci z celé Evropy požádají o navrácení 4 až 7 procent uhrazeného mýta zpět. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.11. – Nový MAN TGX je „International Truck of the Year 2021“ (ITOY). Titul ITOY je jedním z nejprestižnějších ocenění na trhu užitkových vozidel. Ve virtuálním ceremoniálu převzal Andreas Tostmann, generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus, prestižní ocenění od prezidenta ITOY Gianenrica Griffiniho. Porota ocenila nový MAN TGX jako obzvláště pokročilý z hlediska komfortu jízdy, pracovních a životních podmínek, bezpečnosti, účinnosti spotřeby paliva, konektivity, inovativních služeb a filozofie ovládání a obsluhy. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.11. – Mezi Británií a EU finišuje přetahování o porozvodovou obchodní dohodu. Ať už se ji vyjednat podaří nebo ne, od ledna nastane zlom. Na obnovené britsko-unijní hranici vzniknou kolony, které prodlouží a prodraží dodávky zboží. Dovozci i vývozci budou muset předkládat celní prohlášení a částečně se zřejmě vrátí i cla. Postupně se navíc změní označování výrobků pro britský trh. Uvedl to Luděk Procházka, ředitel společnosti Gerlach, a pokračoval v následujícím komentáři. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.11. – Správa železnic (SŽ) vypsala veřejnou zakázku na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí a dokumentace posuzující vlivy na životní prostředí (EIA) pro úsek vysokorychlostní trati z Hranic na Přerovsku do Ostravy-Svinova. Hlavním cílem bude navrhnout novostavbu úseku vysokorychlostní tratě (VRT) Moravská brána, který přímo naváže na první úsek z Prosenic u Přerova k Hranicím. Náklady na dokumentaci mohou přesáhnout 300 milionů Kč. Informoval o tom mluvčí SŽ Tomáš Polák. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  24.11. – Poslanecká sněmovna parlamentu České republiky schválila minulý týden v pátek nad ránem obsáhlý daňový balíček, který kromě zrušení superhrubé mzdy a mnoha dalších opatření v oblasti daní obsahuje i snížení spotřební daně z nafty o 1 korunu na litr. Pokud tato změna projde i senátem a podepíše ji prezident republiky, bude účinná od začátku příštího roku.  Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.11. – Skupina GLS v letošním roce investovala 150 milionů EUR do rozšíření kapacity své celoevropské sítě. Bylo otevřeno přes 20 nových přepravních uzlů a kapacity stávajících dep se rozšířily o polovinu. V České republice přepravce zprovoznil tři nová regionální depa a navýšil kapacity ve zbývajících 22 depech. Důvodem je očekávaný nárůst objemu přepravovaných balíků v celé Evropě až o 40 % během hlavní sezóny. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.11. – Ředitelství silnic a dálnic jako správce dálnic a silnic I. třídy ve Středočeském kraji zajišťuje zimní údržbu na 351 km dálnic (I. a II. třídy) a 667 km silnic I. tříd na území kraje. Zimní období podle platné legislativy začíná 1. listopadu a končí 31. března následujícího roku. Zimní údržbou se pak podle pořadí důležitosti zmírňují závady vznikající povětrnostními vlivy a podmínkami za zimních situací ve sjízdnosti komunikací. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.11. – Karotka, tak pojmenovala Pražská strojírna své nové vozidlo IVECO, které bude sloužit jako mobilní svářečská dílna. Oranžový, speciálně upravený automobil se stane čtvrtým členem flotily mobilních dílen. Ty jsou využívány v terénu u nejrůznějších oprav či výměn kolejových svršků. Celková investice do nové posily týmu byla 1,7 milionu Kč. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.11. Deutsche Bahn (DB) a Siemens Mobility spojují své síly v oblasti dopravy šetrné k životnímu prostředí a budou společně testovat využití vodíku na železnici. Cílem je otestovat zcela nový komplexní systém skládající se z nově vyvinuté vodíkové regionální trakční jednotky a nově navržené vodíkové plnící stanice. DB upraví jednu ze svých údržbářských dílen, aby zde mohl probíhat servis vozidel na vodíkový pohon. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.11. – Tuzemští podnikatelé využívají ve velké míře telematické prvky pro správu svých vozových parků. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory pracuje s telematikou 35 % českých firem. O dvě procenta tak převyšují průměr zemí EU. Firmy používají telematické systémy nejčastěji pro snižování nákladů na vozový park, prevenci zneužití a lokalizaci vozidel nebo zlepšení provozní efektivity. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  23.11. – V Praze ubyla v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci covid-19 proti běžnému stavu asi pětina aut. Letos je dosud počet aut projíždějících sledovanými úseky o 17 procent nižší než v loňském roce. Snížila se také vytíženost záchytných parkovišť P+R. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Významně klesl rovněž počet cestujících v MHD, a to zhruba na třetinu proti době před pandemií nového koronaviru. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  22.11. – Kontrakt na dodávku speciálních klapek do potrubí pro přepravu leteckého paliva získala letos v Polsku společnost ABO valve, která v Chomoutově u Olomouce vyrábí armatury a klapky pro průmyslové použití. Uplatňují se v energetice, vodním hospodářství či farmacii. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  22.11. – Obchvat městyse Lukavec na Pelhřimovsku postaví českobudějovická firma Swietelsky stavební s.r.o. Za 2,5 kilometru nové silnice druhé třídy dostane od kraje 258 milionů korun bez daně. Smlouva byla uzavřená 6. listopadu. Vyplývá to z údajů, které ČTK zjistila ve věstníku veřejných zakázek. Podle sdělení mluvčí kraje Jitky Svatošové by stavba měla začít na jaře. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  22. 11. – Společnost Co­lliers International zveřejnila nej­novější přehled o třetím čtvrtletí 2002 na českém trhu komerčních nemovitostí. Přeh­led obsahuje aktuální informace v zprávách o investičním, kancelářském a průmyslovém trhu v České republice. Zpráva se kromě jiného zabývá i makroekonomickou situaci a předpovědí situace na českém trhu. Společnost zveřejnila i nejnovější infografiku Prague Office Metro Map. Tento výzkum ukazuje vztah mezi sítí pražského metra a trhem místní kanceláře. Lze z ní zjistit také přehled nájemného za kanceláře, míry neobsazenosti a výhledu budoucí výstavby na konkrétní stanici metra. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  22.11. – Až do konce listopadu probíhají opravné práce na trati mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi na Berounsku ve středních Čechách. Konkrétně se za 75 milionů korun na části uvedené regionální dráhy vymění kolejový rošt a celkem 7600 pražců, na 11,4 kilometrech bude nově bezstyková kolej a v délce 15,3 kilometru se trať podbije. Opravou projde také sedm přejezdů. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  21.11. – Letadla Boeing 737 MAX, která byla loni na jaře po dvou tragických nehodách v celém světě odstavena z provozu, dostanou v Evropské unii povolení k návratu do služby zřejmě v lednu. Na pařížském leteckém fóru to řekl šéf Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) Patrick Ky. Právě tento úřad loni provoz letadel v Evropě zakázal. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  21.11. – Letecké společnosti budou potřebovat pomoc za dalších 70 až 80 miliard dolarů (až 1,8 bilionu Kč), aby přežily současnou koronavirovou krizi. Znamená to další zhruba polovinu částky, kterou už od vlád obdržely. Řekl to generální ředitel Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  21.11. – Česká přepravní firma VCHD Cargo oznámila své plány pro další strategický rozvoj. Navzdory zpomalení ekonomiky schválila investiční plán, který počítá s udržením flotily nákladních vozidel v průměrném stáří 3 roky. V souladu s tím pořídila letos do konce října už 28 nákladních tažných vozidel a 13 přípojných vozidel. Pokračovat ve čtení... »
 • Aktualizováno dne: 01.01.1970
  21.11. – Služba Rohlík Bistro vznikla z nápadu zachránit českou gastronomii během jarní pandemie, a to nabídkou šokově zchlazených jídel zákazníkům domů. Díky úspěchu projektu a zájmu jak restaurací, tak zákazníků, se nyní nabídka rozšířila o jídla z dalších šesti restaurací: Aureole, Café Buddha, Čestr, Chateau St.Havel, Kuchyň a Pizza Nuova. Pokračovat ve čtení... »

Napište nám

Zde zadejte svůj dotaz, nebo námět..

Adresa

Na Jízdárně 2895/18, 702 00 Moravská Ostrava (1.patro)

Telefon

---

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme.